ziemia na sprzedaż

Ziemia w Pruszcz Gdański sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w gospodarkę stoi się w rodzimym kraju jeszcze niezwykle atrakcyjne, chociaż jednocześnie warto jest przechodzić na pomocy to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Stanowią w Polsce gminy, które w obecnych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając więc na czasy. Niektóre biedniejsze, z problemami finansowymi, szybko pozbywały się części nie widząc na ostatnie, jakie zyski będą uznawały w perspektywy. A jednak podłoga jest jeszcze bardziej istotna, nawet w ostatnich pozornie mniej idealnych miejscach.

Ziemia w Kwidzyn sprzedam

 

Jak więc się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast posiadanie ziemi na wsi było wyłącznie pustym hasłem. Potem jeszcze niezwykle popularne stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej rzeczy turystyki. Wykazałoby się po latach, że dla zwykli spośród nich rola agroturystyczna broniła się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy najbardziej na tym zastosowała tak zwana (była teraz) „nomenklatura” i grupa z ostatnich pań do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa wiążąc się w prawdziwej sile na hodowli bydła. Bycie takich areałów okazało się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym tak ograniczają się do tej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że chodzą do najdroższych. Wynika to przede każdym Znanych Jezior Mazurskich oraz ich najulubieńszych okolic.

I w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób grających w dużych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne działki w przestrzeniach ekonomicznych, co się i kojarzy z ulgami podatkowymi.

W sercach takich miast jak Warszawa pod wieżowce zajmuje się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W obecnych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments